• Gra Cadoo

UŻYWANA, stan bardzo dobry, nowa ciastolina

45.00
szt. Dodaj do przechowalni
Wysyłka w ciągu 3 dni
Koszt wysyłki 9.5
ORLEN PACZKA 9.5
Paczkomaty InPost 15
Kurier InPost 18
Dostępność 1 szt.

Gra Cadoo, opiera się na zadaniach umieszczonych na dwóch rodzajach kart "Solo" i "Combo". Jeden z graczy rozpoczyna grę, rzucając kostką z napisami "solo", "combo" albo "I choose". Są też super okulary do zadań specjalnych, czyli rozszyfrowywania ukrytych słów, lub odpowiedzi.

Opcja SOLO
W przypadku wyrzucenia "SOLO", gracz odczytuje wszystkim zawartość karty i sam odpowiada na pytanie, zagadkę, bądź wykonuje zadanie z wylosowanej karty. Mamy tutaj na przykład:
- zdecyduj, który obrazek jest inny od reszty;
- co jest nie tak na obrazku;
- rozsypana historyjka - który obrazek, będzie trzeci;
- pomyśl o słowie, które oznacza dwie rzeczy (mamy dwie definicje);
- pytania typu a, b, c, gdzie wybieramy co jest największe, najstarsze, najmiększe, itp.;
- co widać na zdjęciu w przybliżeniu;
- rozejrzyj się i przynieś dwie rzeczy (np. coś różowego i coś na literkę "b")
- rebusy obrazkowe lub obrazkowo-literowe.
Jest tego mnóstwo, a zadania przeplatają się więc w każdej rundzie uczeń rozwiązuje co innego.

Opcja COMBO
Mamy też opcję "Combo", gdzie uczeń ma zaszyfrowane słówko, które może odczytać za pomocą czerwonych okularów. W tym przypadku gracz ma za zadanie pokazać, narysować lub ulepić słówko ze sprytnej plasteliny, tak żeby ktoś z pozostałych graczy mógł zgadnąć o co chodzi.

Opcja I CHOOSE
W przypadku wylosowania opcji "I choose", to gracz wybiera, czy chce odpowiadać solo, czy combo. Opcja Solo bardziej się opłaca pod względem punktowym, ale i tak większość wybiera Combo.

Jeśli chodzi o punktację, to do tego potrzebna nam plansza. Każdy otrzymuje tokeny w wybranym kolorze (niebieski, zielony, czerwony lub żółty), i musi układać je na planszy po każdej dobrej odpowiedzi. Za poprawne "Solo" gracz kładzie jeden swój token na planszy, natomiast za poprawne "Combo", zarówno pokazujący, jak i osoba, która odgadła, kładą token w tym samym miejscu (miejsce wybiera pokazujący). jeśli nikt nie odgadnie hasła, to wtedy nie kładziemy na planszy tokena.  Wygrywa ten kto ułoży linię w szeregu (tak jak w kółko i krzyżyk) ze swoich tokenów.

Do gry dołączona jest także klepsydra, dzięki której możemy wykonywać dane zadania w ciągu minuty, jednak z młodszymi uczniami lepiej grać w ich własnym tempie. Zadania z kart są na różnych poziomach trudności. Można zrobić z nich dwa zestawy, dla młodszych i starszych, więc każdy kto opanował podstawowe słownictwo może śmiało brać udział w grze.