• (UN)COMPLICATED WORDS E8 MATURA - CZŁOWIEK, DOM, EDUKACJA pdf

Zestaw powtórkowy ze słownictwem sprawiającym uczniom trudności z działu Człowiek, Dom, Edukacja.

15.00
szt. Dodaj do przechowalni
Wysyłka w ciągu natychmiast
Koszt wysyłki 0
Wysyłka produktu cyfrowego mailem 0
Dostępność 89 szt.

(Un)complicated words CZŁOWIEK, DOM, EDUKACJA - to pierwsza część zestawu pomocnego przy powtórkach z uczniami klasy 8, a także z uczniami w liceum i przygotowującymi się do matury podstawowej. Zestaw zawiera specjalnie wyselekcjonowane słownictwo (225 słów), które najczęściej sprawia problemy uczniom. Dzięki grze, nie tylko powtórzymy skomplikowane słowa, ale także zastosujemy je w praktyce w różnych zagadnieniach gramatycznych przy użyciu planszy do losowania. Dodatkowo w zestawie wersja - lista z miejscem na tłumaczenie słów, którą można wydrukować do nauki.

Zestaw zawiera:
- 75 pasków ze słownictwem z działu CZŁOWIEK;
- 75  pasków ze słownictwem z działu DOM;
- 75 pasków ze słownictwem z działu EDUKACJA;
- 15 pasków KABOOM;
- plansza z zadaniami do rzucania dwiema kostkami;
- tło do druku po drugiej stronie pasków.

 
Paski należy wydrukować i pociąć wzdłuż linii.Następnie umieszczamy je w kubeczku. Każdy dział jest oznaczony innym kolorem, tak by móc paski używać razem lub oddzielnie.

INSTRUKCJA:

 
Wersja Kaboom:  Uczniowie losują słówka i je tłumaczą lub używają w zdaniach. Za każde poprawne słówko należy się punkt. Po wylosowaniu paska "Kaboom", gracz od nowa zbiera punkty.

 
Wersja z planszą: Uczniowie losują słówka, a następnie rzucają dwiema kostkami. Plansza pokazuje jakiego rodzaju struktury gramatycznej uczeń musi użyć z wylosowanym słowem. Na planszy jest też pole z tłumaczeniem lub podaniem definicji.  Do tej wersji można również dołożyć paski "Kaboom".

Kolejne części już niebawem w sklepie!

 

 

Materiały do samodzielnego wydruku. Link do pobrania otrzymasz automatycznie na maila zaraz po dokonaniu wpłaty poprzez płatności online. Przy zwykłej wpłacie na konto bankowe otrzymasz materiały dopiero po zaksięgowaniu przelewu na koncie.